Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

DUNA

- bolesne miesiączki nastolatek i młodych kobiet

Zespół bolesnego miesiączkowania

Zespół bolesnego miesiączkowania to bóle menstruacyjne, które objawiają się bolesnymi skurczami w podbrzuszu (o różnym  natężeniu), które mogą promieniować na okolice lędźwiową pleców. Bolesnej menstruacji mogą towarzyszyć migreny, nudności, wymioty, brak apetytu, wzdęcia, biegunka, kołatanie serca, zaburzenia nastroju oraz drżenie rąk

Ból menstruacyjny to problem z którym zmagają się szczególnie nastolatki oraz młode kobiety i w różnym stopniu wpływa na codzienną aktywność kobiet. Dolegliwości najczęściej trwają 12 – 24 godziny. Aż 14%  kobiet z powodu bólu rezygnuje z codziennej aktywności i zajęć szkolnych lub pracy.

Młode kobiety nie powinny rezygnować z normalnego funkcjonowania, ani opuszczać zajęć z powodu bólu miesiączkowego. Nie bagatelizujemy cierpienia. Rolą naszego zespołu jest udzielenie Ci pomocy i właściwej terapii w celu zmniejszenia bólu miesiączkowego.

BOLESNE MIESIACZKI

85% kobiet odczuwa ból menstruacyjny

Możliwości leczenia

Dla kogo skierowana jest terapia bólu miesiączkowego?

  • młodych kobiet z bolesnym miesiączkowaniem,
  • kobiet z endometriozą.

Postępowanie polega na określonej sekwencji terapeutycznej (jeśli postępowanie nie jest skuteczne, przechodzimy do kolejnego etapu 2-4):

  1. Diagnostyka bólu u ginekologa, wykluczenie zmian patologicznych w zakresie miednicy i narządu rodnego
  2. Odpowiednie stosowanie leków przeciwbólowych
  3. Projekt DUNA
  4. Antykoncepcja hormonalna

TERAPIA DUNA

- Dysmenorrhea U NAstolatek

Jak łagodzić ból menstruacyjny?

1. Fizykoterapia:

  • elektroterapia – urządzenie do domowego użytku, które pacjentka otrzymuje po instruktażu z fizjoterapeutką.

Cel: rozluźnienie mięśni gładkich macicy poprzez delikatne ogrzewanie, rozproszenie impulsu bólowego, zwiększenie przepływu krwi i limfy.

2. Masaż i terapia manualna:

  • Praca z przeponą, mięśniami dna miednicy oraz masaż rozluźniający.

3. Uzupełniająco:

  • Kinesiology Taping
  • Terapia punktów spustowych

Konsultacje z psychologiem

Doświadczasz somatycznych, emocjonalnych i psychologicznych dolegliwości oraz trudności związanych z bolesnymi miesiączkami? W trakcie konsultacji z psychologiem możesz poznać skuteczne metody terapii, które pozwolą na złagodzenie tych dolegliwości, a nawet ich całkowite ustąpienie, i tym samym poprawę samopoczucia psychicznego, oraz jakości życia.

Podczas spotkania z psychologiem :

  • Dowiesz się jak radzić sobie z bólem, który nie pozwala Ci normalnie funkcjonować. Mimo, że ból jest nieprzyjemny, Twoje życie nie musi być odkładane na później żeby sobie z nim poradzić.
  • Poznasz treningi relaksacyjne dzięki, którym nauczysz się relaksować, wyhamowywać nadmierne pobudzenie, które nie pozwala myśleć o niczym innym niż tylko ból. Pamiętaj, że życie w pędzie i stresie powoduje wzrost  poziomu prostalglandyny F2alfa.
  • Porozmawiamy o tym jakie masz nastawienie do swojego ciała i miesiączki. Kobiety, które zmieniły swoje podejście i przestały traktować miesiączkę jako porażkę, ból miesiączkowy osłabł, a nawet całkiem zanikł.
  • Wspólnie ustalimy plan działania, który przyniesie Ci korzyści długofalowe.
psycholog lublin

Konsultacje z dietetykiem

Terapia żywieniowa – spełnia rolę uzupełniająca i wspierająca leczenia dolegliwości bólowych. Podczas spotkań z dietetykiem staramy się poszerzyć wiedzę na temat zdrowego żywienia, znaleźć produkty mogące nasilać ból. Staramy się lepiej poznać swoje ciało i jego potrzeby w zakresie spożywanych produktów.

 

W ramach m konsultacji przeprowadzony zostanie:

1. Wywiad żywieniowy.
2. Analiza składu masy ciała.
3. Edukacja żywieniowa.
4. Indywidualny jadłospis.
dietetyk lublin

ZESPÓŁ

ginekolog lublin

Konsultacje ginekologiczne

dr n. med. Ewa Baszak-Radomańska

dr pytlak - 450

Fizjoterapia

 mgr Aleksandra Pytlak

psycholog lublin

Konsultacje psychologiczne

mgr Karolina Ochnik-Bąk

dietetyk lublin

Konsultacje dietetyczne

lek. Adrianna Denysiuk

Koszt terapii: 

Konsultacja ginekologiczna – 240 zł

Konsultacja z fizjoterapeutą – 120 zł

Konsultacja z psychologiem – 130 zł

Konsultacja z dietetykiem – 200 zł

Rejestracja wizyt:

501 018 138 

Gabinety i Ośrodek Terpa:

ul. Pogodna 34

20-533 Lublin



Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.