Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zrób pierwszy krok

Zapraszam do gabinetu. Tu wspólnie ustalimy jaka forma pomocy będzie dla Ciebie najlepsza.

Proponowane formy pomocy 

Psychoterapia par

Konsultacja dotycząca terapii ma charakter diagnostyczny bądź poradniczy. Podczas spotkania ustalamy jaki jest Twój problem i jakiej formy pomocy potrzebujesz. Może być wstępem do podjęcia decyzji o psychoterapii bądź serią kilku spotkań wspierających w trudnym dla Ciebie okresie.

Psychoterapia indywidualna dorosłych

Psychoterapia jest procesem, w którym masz okazję do lepszego poznania przyczyn swoich trudności, stanów emocjonalnych, zachowań czy sposobów wchodzenia w relacje. Dostrzeżenie trudności i odkrycie przyczyn jest szansą do nauki nowych, sprzyjających sposobów funkcjonowania.  Zmiana sposobu myślenia, zmiana zachowań wymaga czasu. Pomogę Ci i będę towarzyszyć w tej drodze. Decyzję o podjęciu pracy z pacjentem podejmuję po wstępnej konsultacji (od jednego do trzech spotkań) po których ustalamy cele i zasady psychoterapii.

Terapia dzieci i młodzieży

Jeśli Twoje nastoletnie dziecko ma trudności w relacjach, jest nieśmiałe, zalęknione bądź pojawiają się u niego silne wybuchy złości, agresja, samookalecznia lub sam jesteś nastolatkiem i obserwujesz u siebie niepokojące Cię stany to zapraszam na spotkanie. W czasie pierwszych ssji obecni są rodzice, przeprowadzam wówczas wywiad dotyczący trudności nastolatka z perspektywy każdego uczestnika spotkania. Następnie pracuję indywidualnie z nastolatkiem. W niektórych przypadkach rodzice mogą otrzymać sugestię o podjęciu innej formy terapii np. terapii rodzinnej czy psychoterapii indywidualnej.

Terapia par i małżeństw

Jest przeznaczona dla par będących z różnych względów w kryzysie lub przeżywających narastające i ciężkie do przezwyciężenia przez nich samych trudności. Priorytetami pracy jest osiągnięcie skutecznej komunikacji potrzeb, lepsze zrozumienie partnera i praca nad indywidualnym rozwojem każdego z partnerów. Właściwa terapia jest poprzedzona spotkaniami podczas których ustalam z partnerami cele i wspólną chęć do podjęcia wysiłku pracy nad poprawą relacji.

Konsultacja psychologiczna dzieci

Spotkanie z rodzicem oraz dzieckiem służące poznaniu i omówieniu aktualnych trudności oraz zasobów do radzenia sobie z nimi. Może mieć charakter porady psychologicznej lub być wstępem do dalszej terapii.

Trening umiejętności społecznych

Grupowa forma pomocy dla dzieci i młodzieży, które doświadczają trudności z zakresu umiejętności społecznych, np. związanych z asertywnością,  trudnymi emocjami, komunikacją, współpracą, relacjami rówieśniczymi. Program treningu zawsze dobierany jest do potrzeb i możliwości grupy. Metoda ta opiera się na pracy w małej, bezpiecznej grupie, w której dziecko może doświadczyć akceptacji i ćwiczyć nowo nabyte umiejętności.

Terapia ręki

Terapia skierowana do dzieci, oparta o indywidualnie dobrane ćwiczenia, które służą usprawnieniu motoryki dziecka. Działania podejmowane w trakcie terapii mogą pomóc dziecku w codziennych czynnościach, takich jak pisanie, sznurowanie butów, chwytanie przedmiotów, wycinanie.

Psychoedukacja rodzinna

Krótkoterminowa forma pomocy o charakterze edukacyjnym, której celem jestem wyposażenie członków rodziny w wiedzę oraz umocnienie ich kompetencji z wybranego obszaru. Jest to forma pomocy szczególnie polecana rodzicom, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozwoju dziecka.

Treningi relaksacyjne

Treningi przeznaczone są dla osób, które czują że w życiu codziennym trudno radzą sobie z nadmiernym stresem i napięciem związanym z codziennym funkcjonowaniem.

 

Treningi, które wykonuje mają naukowo potwierdzoną skuteczność zmniejszania napięcia psychicznego i mięśniowego. Mogą być stosowane jako uzupełnienie na przykład psychoterapii bądź niezależnie od niej jako element rozładowania napięcia, odprężenia.

Neuroterapia tDCS

To nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna metoda stymulowania mózgu. Stymulacja odbywa się za pomocą niewielkich elektrod. Neuromodulacja prądem o stałym natężeniu może korzystanie modulować czynność zakłóconych obwodów neuronalnych co ma szczególne znaczenie w terapii przewlekłego bólu oraz depresji. Terapia wspomagająca leczenie bóli i depresji trwa 5 dni (od poniedziałku do piątku), a czas trwania każdej sesji to 30-40 minut. Terapię poprzedza konsultacja dotycząca obecnych trudności, wywiadu w kierunku przeciwskazań i możliwości podjęcia terapii tDCS.

Neuroterapia EEG-biofeedback

Jest to metoda treningu stosowana w ramach tzw. terapii „umysł-ciało”. Pozwala ona w świadomy sposób kontrolować i wpływać na psycho-fizjologiczny stan organizmu. Dzięki treningowi EEG-biofeedback mamy wpływ na zwiększenie ilości fal pożądanych oraz znaczną redukcję fal niepożądanych.

 

Przy odpowiedniej liczbie treningów, organizm uczy się i zapamiętuje jak funkcjonować, aby było to dla niego bardziej korzystne. Regularny trening odpowiednich fal pozwala na relaksację, wyciszenie, kontrolę emocji, redukcję stresu. Tylko wielokrotne powtarzanie treningów może spowodować korzystne zmiany w pracy mózgu. Dla wyćwiczenia umiejętności świadomej kontroli i stosowania tych umiejętności w życiu codziennym konieczne jest minimum 10-20 treningów. Najlepiej jeżeli ich częstotliwość wynosi 2-3 razy w tygodniu.

Szkolenia i warsztaty

Treningi przeznaczone są dla osób, które czują że trudno radzić im sobie z nadmiernym stresem i napięciem związanym z codziennym funkcjonowaniem.

 

Treningi, które wykonuje mają naukowo potwierdzoną skuteczność zmniejszania napięcia psychicznego i mięśniowego. Mogą być stosowane jako uzupełnienie na przykład psychoterapii bądź niezależnie od niej jako element rozładowania napięcia, odprężenia.

Umów się na wizytę

Karolina Ochnik-Bąk – ZnanyLekarz.pl

Dominika Cynar – ZnanyLekarz.pl

Rejestracja:

512 296 683

501 018 138

Terminy wizyt:

Poniedziałek: 8.00 – 20.00

Wtorek: 8.00 – 16.00

Środa: 13.00 – 20.00

Czwartek: 10.00 – 20.00

Piątek: 9.00 – 14.00

Koszt wizyty:

Konsultacja psychologiczna – 150 zł

Konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży – 150 zł

Psychoterapia indywidualna (pierwsza wizyta) – 150 zł 

Psychoterapia indywidualna (kolejne wizyty) – 140 zł

Psychoedukacja rodzinna – 150 zł

Terapia młodzieży – 150 zł

Terapia par i małżeństw – 160 zł

Terapia ręki – 150 zł

Trening umiejętności społecznych

(zajęcia grupowe)

Trening relaksacyjny – 50 zł



Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.