Fibryna (PRF) po podaniu do tkanek sromu (wargi większe, krocze i przedsionek pochwy) tworzy naturalną, trójwymiarową sieć, która pobudza procesy naprawcze. W naturalny sposób stymuluje regenerację i gojenie się tkanek miękkich. Płytki krwi zawieszone na włóknach fibryny, uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu powolnemu uwalnianiu czynników stymulujących, uzyskujemy silne efekty gojenia, poprawę ukrwienia, unerwienia, nawilżenia i elastyczności tkanki. Długi okres uwalniania substancji czynnych (około 14 dni) daje lepsze efekty terapeutyczne niż w przypadku osocza bogatopłytkowego.
Autologiczne iniekcje (własne komórki i fibryna zawieszone w osoczu, z krwi żylnej pacjentki) są bezpieczną i mało inwazyjną metodą, nie odnotowano dotychczas żadnych przypadków tworzenia się powikłań czy reakcji alergicznych po podaniu preparatu PRF.
Obecnie odbywa rezydenturę w dziedzinie ginekologii i położnictwa w III Klinice Ginekologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierunku lekarskiego.