Oferujemy:
- MEZOTERAPIA IGŁOWA
- OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
- NICI PDO
Nowy zabieg rewitalizacji wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, polecany także do terapii rozstępów, świeżych blizn potrądzikowych i przebarwień. Może być stosowany w czasie leczenia trądziku.
Technika chemicznej biorewitalizacji skóry. Zabieg nie pozostawia siniaków!
Metoda została wprowadzona na polski rynek w 2014 r. TCA 33% bez uszkodzenia naskórka stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów. Kwas Kojowy 5% i H2O2 wykazują działanie rozjaśniające.
Procedura:
Żel nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw jedna po drugiej (lekarz na podstawie reakcji skóry decyduje o ilości nałożonych warstw). Na koniec zabiegu skórę zmywa się wodą i aplikuje odpowiedni krem. Zabieg jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta i trwa około 15 minut. Czasami może wystąpić lekkie zaróżowienie skóry, jednak zwykle skóra nie łuszczy się po zabiegu.
Seria zabiegów co 1-2 tygodnie.
Efekty zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest lepsze nawilżenie i napięcie skóry.
Zabieg polecany jest w przypadku starzenia, fotostarzenia, wiotkości skóry i blizn różnego pochodzenia (np. po trądziku). Korzystne efekty można uzyskać stosując zabieg na świeże, różowe rozstępy. Zalecane jest łączenie tego zabiegu z innymi metodami np. laseroterapią, mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym, z nićmi PDO. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, także w lecie. Jego formuła została opracowana we Włoszech przez dermatolog dr Roksanę Castellano.
Wskazania:
– wiotka, starzejąca się skóra twarzy, szyi, dekoltu, piersi
– blizny (także u dzieci, procedura niebolesna)
– rozstępy
– ostuda (wspomaga leczenie)
Zalety:
- Pierwszy zabieg w medycynie estetycznej dla niezdecydowanego pacjenta
- Dla pacjentów bojących się igieł, wstrzyknięć, unikających siniaków
- Zabieg, który poprawia efekty innych procedur dermatologii estetycznej jak nici PDO, wypełniacze, mezoterapia, toksyna botulinowa, itp.
Zabiegi nawilżające i ujędrniające skórę
Z wiekiem lub w związku z przebytymi chorobami, dietami etc. skóra staje się cieńsza, słabsza, odwodniona i mniej elastyczna. Pojawiają się zmarszczki i tendencja do obwisania, co narusza owal twarzy. Minimalna modyfikacja cząsteczki zapewnia długotrwały efekt estetyczny oraz najwyższy profil bezpieczeństwa. Dla uzyskania poprawy wyglądu skóry nie wystarczy samo wypełnianie zmarszczek i bruzd czy zabieg liftingu. Przywrócenie właściwego nawilżenia i odbudowa skóry to podstawowy etap pielęgnacji skóry. Kwas hialuronowy tworzy rodzaj rusztowania w skórze oraz przyciąga znaczne ilości wody. To stymuluje proces tworzenia nowego kolagenu, wzmacnia skórę, tym samym zapobiega tworzeniu się zmarszczek i poprawia owal twarzy.
Działanie:
- pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co przyczynia się do stopniowej redukcji zmarszczek
- w przypadku skóry wiotkiej przywracają jej utraconą elastyczność
- wyraźnie poprawiają nawilżenie skóry
- rewitalizują i ujędrniają skórę, co poprawia jej napięcie i daje efekt subtelnego liftingu
Do rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie w obszarach mających opinię „trudnych”:
– cienka skóra twarzy,
– okolicę tzw. kurzych łapek,
– skóra skroni,
– okolica ust,
– blizny zanikowe po trądziku,
– rozstępy,
– cienka skóra szyi,
– wiotka skóra dekoltu,
– grzbietów rąk,
– wiotka skóra brzucha,
– wewnętrzną stronę ud,
– wiotka skóra ramion,
– delikatną skórę piersi.
Jak wygląda zabieg?
Zabiegi polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do skóry przy zastosowaniu igły lub tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest zaokrąglony. Ponieważ nakłucia mogą powodować dyskomfort skórę wcześniej znieczula się kremem, jednak nie jest ono niezbędne. Zabieg rekomendowany osobom w każdym wieku, które chcą uzyskać naturalny, zdrowy i młody wygląd skóry. Efekty serii zabiegów (zwykle 3) są naprawdę spektakularne. Skóra staje się gładsza, odmłodzona, owal twarzy poprawiony, a zmarszczki zredukowane. Skóra pozostaje na długo nawilżona, promienna i świeża.
Zalecany schemat terapii:
W celu uzyskania optymalnego efektu polecane są 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl można powtórzyć po 6 miesiącach. Ilość i częstotliwość zabiegów uzależnione są od wieku i kondycji skóry.
Zalecenia pozabiegowe:
Efekty zabiegu są niemal natychmiastowe. Po zabiegu można normalnie funkcjonować. Delikatne siniaczki (zwykle chętnie powstają w okolicy oczu, ust, szyi) można zakamuflować korektorem. Ustępują po około tygodniu. Zabiegi można wykonywać także latem.
Przeciwwskazania do zabiegów:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- aktywne stany zapalne skóry (krosty, opryszczka, łuszczyca),
- skłonność do powstawania blizn keloidowych,
- nadwrażliwość na sieciowany kwas hialuronowy,
- choroby nowotworowe i chemioterapia,
- niewyrównana cukrzyca.
Objawy niepożądane po zabiegu
wymienione niżej objawy są zazwyczaj przejściowe i znikają w ciągu 2-3 dni:
- zaczerwienienie i obrzęk w miejscach wkłucia oraz ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają zwykle w ciągu 72 godzin,
- nadwrażliwość/swędzenie w miejscu korekcji,
- sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.
Zaleca się odstęp czasowy między zabiegiem, a wstrzyknięciami toksyny botulinowej (około 3-4 tygodni), laseroterapią (do czasu wygojenia) oraz innymi metodami odmładzania skóry (np. peelingiem). Poleca się rozpoczęcie zabiegów od laseroterapii, mikrodermabrazji, peelingów etc., a następnie wykonanie serii i zabiegów z użyciem wypełniaczy. Wówczas efekty są najlepsze.
MEZOTERAPIA IGŁOWA
Polega na wstrzykiwaniu mikroporcji substancji leczniczych bezpośrednio do skóry
Naskórek, w szczególności jego zewnętrzna warstwa (rogowa), stanowi szczelną barierę, która utrudnia wnikanie do skóry substancji z zewnątrz np. bakterii czy związków toksycznych. Jest to konieczne i korzystne, bowiem izoluje organizm od świata zewnętrznego. Jednocześnie wnikanie substancji aktywnych z kremów i innych kosmetyków jest bardzo ograniczone. Procesy naprawcze w skórze wraz z wiekiem ulegają spowolnieniu i ograniczeniu, a bariera rogowa utrudnia wchłanianie substancji odżywczych i antyrodnikowych do skóry z kosmetyków. Ideą mezoterapii igłowej jest dostarczenie witamin, nukleotydów, kwasu hialuronowego, aminokwasów, mikroelementów i innych substancji bezpośrednio do skóry. Liczne nakłucia (bezpośrednio pod naskórek lub głębiej) z podaniem maleńkich porcji koktajlu do mezoterapii zapewniają wysoką skuteczność działania. W zabiegach mezoterapii stosuje się różnorodne mieszanki rewitalizujące, nawilżające, liftingujące, redukujące cellulit i tkankę tłuszczową.
W naszym gabinecie korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych i certyfikowanych produktów. Z wieloletniej praktyki wynika, że mezoterapia igłowa jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem zarówno w terapii, jak i profilaktyce wielu zaburzeń. Można ją stosować nie tylko w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale także na skórę głowy, ramion, dłoni i inne obszary wymagające leczenia. Śródskórne iniekcje substancji czynnych stymulują fibroblasty do produkcji młodszego kolagenu i elastyny, poprawiają mikrokrążenie i odżywienie skóry. Wykorzystywane są także do redukcji cellulitu i rozstępów. Szczególne miejsce wśród wskazań do mezoterapii stanowią różne postaci łysienia. Ostrzyknięcie skóry głowy poprawia mikrokrążenie, dostarcza niezbędnych dla włosa aminokwasów, witamin i czynników wzrostu. Jest zabiegiem wspomagającym leczenie łysienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
Zabiegi mezoterapii wykonuje się w seriach. W profilaktyce i leczeniu starzenia skóry obserwuje się:
- efekt natychmiastowy – poprawę nawilżenia, wzrost elastyczności i rozświetlenie skóry,
- efekt długotrwały – stopniowe wygładzanie się zmarszczek, poprawę gęstości i napięcia skóry.
Zabiegi wykonuje się początkowo co 2 tygodnie (2-3 zabiegi), następnie (3-4 zabiegi) co 1-2 miesiące. Dla podtrzymania efektów zabiegu poleca się wykonanie np. 2 serii w ciągu roku.
Nowej generacji produkty mogą zredukować tkankę tłuszczową i dodatkowo ujędrnić skórę w leczonym obszarze. Zabiegi mezoterapii igłowej mogą być wykonywane tylko przez lekarzy i wymagają bezwzględnego przestrzegania zasad aseptyki. W celu zminimalizowania bolesności przed zabiegiem stosuje się znieczulenie kremem.
Wskazania:
- starzenie skóry i utrata jędrności skóry,
- przebarwienia,
- rozstępy,
- cellulit,
- łysienie.
Przeciwskazania do mezoterapii igłowej:
- ciąża i karmienie piersią,
- miejscowe stany zapalne skóry, np. opryszczka,
- nowotwory i chemioterapia,
- alergia na składniki produktów do mezoterapii,
- leki obniżające krzepliwość krwi (heparyna, aspiryna).
Możliwe skutki uboczne
- drobne krwiaki, zasinienia (skutek nakłucia skóry igłą),
- reakcje alergiczne (rzadko), wynik nadwrażliwości na składniki preparatu, igłę, produkty do dezynfekcji.
Mezoterpia
Zabieg o właściwościach biorewitalizacyjnych skóry przeznaczony zarówno na twarz, jak i ciało. Preparat pomaga utrzymać nawilżenie w skórze. Obecność nieusieciowanego kwasu hialuronowego działa na skórę w trzech wymiarach: nawilża, odżywia, poprawia jej kondycję. Preparat został wzbogacony również o hydroksyapatyt wapnia(CaHA), który jest naturalnym minerałem występującym w naturze i wspomaga proces neokolagenezy, co w sposób widoczny wpływa na gęstość i elastyczność skóry.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Zabieg przeznaczony do intensywnej rewitalizacji skóry, dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.
W rezultacie skóra stopniowo odzyskuje:
- nawilżenie i witalność,
- gęstość i napięcie,
- poprawę faktury i kolorytu.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są zwykle już po dwóch tygodniach. Jednak już następnego dnia po zabiegu skóra staje się bardziej wygładzona, nawilżona i napięta. Przebudowa skóry zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Widoczną poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-2 miesięcy. Dobre efekty daje powtórzenie zabiegu po pól roku od pierwszego zabiegu. Już po dwóch zabiegach widoczna jest poprawa kondycji włosów.
Schemat terapii:
Zabieg jest dość szybki i prosty, wykonywany przez lekarza dermatologa. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje osocze bogatopłytkowe. W czasie wirowania, przygotowywania osocza pacjent jest znieczulany kremem.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg może być lekko bolesny, co związane jest z możliwościa odczucia ukłucia igłą. Przed zabiegiem skórę smarujemy kremem znieczulającym lub schładzamy w czasie zabiegu.
Przeciwwskazania:
- choroby krwi,
- choroby z autoagresji,
- nowotwory,
- inne ciężkie choroby,
- aktywne infekcje, w tym zakażenia skóry,
- ciąża i karmienie piersią,
- przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).
Wskazania:
- rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni,
- korekcja zmarszczek i bruzd,
- regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej,
- nadmierne wypadanie włosów,
- włosy zniszczone, pozbawione blasku,
- leczenie rozstępów, wypełnienie blizn potrądzikowych,
- polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.
NICI PDO
Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna.
Zabieg trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było! System nici PDO powstał w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej) Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.
Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.
Efekty zabiegu to przede wszystkim:
- odmłodzenie skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- zwężenie porów,
- rozjaśnienie skóry,
- wzrost lub zmniejszenie objętości,
- lifting skóry.
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.
Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.
Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).
Główne wskazania do zastosowania nici:
Na twarzy:
- Pionowe i poziome zmarszczki na czole,
- Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi,
- Dolna powieka – worki,
- Policzki,
- Wyraźny fałd nosowo-wargowy,
- Rowek policzkowo-jarzmowy,
- Fałd podbródkowy,
- Fałd marionetkowy,
- V-lifting,
- Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką,
- Fałdy skóry na policzku,
- Pomarszczone policzki.
Na ciele:
- Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
- Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
- Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna
- (szczególnie po liposukcji)
- Otyłość – ramiona, brzuch, żebra
- Łysienie
Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.
Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.