Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Szkolenia

Grupowe szkolenie specjalistyczne

Temat szkolenia – Ginekologa ambulatoryjna: praca z pacjentami z bólem i chorobami sromu 

Grupowe warsztaty skierowane są do specjalistów oraz rezydentów ginekologii i położnictwa w zakresie pracy w gabinecie prywatnym (poza umową z NFZ).

Program:

  1. Czwartek g. 10.00 – 18.30; Zaczynamy!
  2. 10.00 – 13.00: Poznajmy się, wprowadzenie EBR.

Temat, wykłady: Prawidłowy srom. Ogólne choroby sromu: zapalne, ogólne z manifestacją na sromie, ostry wrzód narządów płciowych każdy kiedyś zobaczy, możesz spotkać pacjentkę z mutilacją. Badanie odbytu.

  • 13.00 – 15.00 lunch, magnetoterapia, siłownia z trenerem (AP)
  • 15.00 – 18.00 EBR:  Kurs oceny wydzieliny pochwowej: preparaty bezpośrednie, co z nich można wywnioskować, kiedy posiew? Opisy przypadków: kiedy nie leczyć? dziwne obrazy i artefakty. Cechy zgwałcenia na sromie, badanie pacjentki zgwałconej, niebieska karta.
  • 18.00 – 18.30. KOB: Zasady relaksacji i wprowadzenie w techniki relaksacyjne.

 

Piątek g. 9.00 -18.30

9 – 13 : test z wczoraj

Temat, wykłady: Liszaje: prosty, twardzinowy i płaski. Łuszczyca. Reakcje kontaktowe na sromie. Leczenie i zasady obserwacji pacjentki.

  • 13. 00 – 15.00 – lunch, magnetoterapia, siłownia z trenerem (AP)
  • 15. 00 – 18.00 – EBR:  Opisy przypadków, różnicowanie, obserwacja po leczeniu, zmieniające się obrazy, współistnienie liszajów, zagadki
  • 18.00 – 18.30 – KOB: Relaksacja.

 

Sobota g. 9.00 -18.30

10.00 – 14.00: test z wczoraj

Temat, wykłady i zajęcia z EBR: Ból w ginekologii (nowa klasyfikacja bólu przewlekłego). Wulwodynia i dyspareunia. Sposób badania pacjentki z bólem sromu (świądem, pieczeniem, dyskomfortem). Kurs w zakresie protokołu VAMP z pacjentką na żywo (hands-on dla każdego uczestnika).

14. 00 – 16.00 – lunch, magnetoterapia, siłownia z trenerem.

16.00 – 18.00 – Wykłady i zajęcia z EBR:  Zmiany śródnabłonkowe i rak sromu. Kłykciny. Opisy przypadków. Kurs biopsji sromu (hands-on, każdy uczestnik na trenażerze).

18.00 – 18.30. KOB: Relaksacja

 

Niedziela: godz. 9.00 – 14.00

  • Test z wczoraj i podsumowanie

Temat EBR, wykłady: A. Bieguny ginekologicznego życia: ginekologia dziecięca (srom i pochwa) i manopauzalny zespół moczowo-płciowy (GSM); Opisy przypadków.

  1. Ból poporodowy i śródporodowa profilaktyka uszkodzeń mięśni miednicy. Postępowanie.

Opisy przypadków od uczestników (jeśli tematy nie będą wyczerpane wcześniej)

Test końcowy. Zakończenie kursu. Ewaluacja. Certyfikaty.

14.00. lunch i wyjazd

 

Grupa 5 – 6 lekarzy

Indywidualni lekarze mogą zgłaszać chęć uczestnictwa na adres mailowy: osrodek@terpa.eu, organizatorzy będą uzgadniać termin i tworzyć grupę.

 

Intensywny kurs mentoringowy. Wykłady, warsztaty, szkolenia hands-on, analiza przypadków, własna ukierunkowana nauka. Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby, które są przygotowane na intensywną pracę.

 

Cena kursu: 6 450 zł (cena obowiązuje do końca 2022 roku)

Miejsce: Ośrodek Terpa (sala konferencyjna, siłownia, gabinet ginekologiczny)

20-333 Lublin, ul. Pogodna 34.

Zamieszkanie (koszt własny) 3 minuty od Terpy, w Hotelu Lub https://www.lubhotel.pl/ .

 

Proszę przed rozpoczęciem kursu przesłać 2 przypadki do dyskusji (zdjęcia mają tu wielką wartość, pacjentki powinny wyrazić zgodę na wykorzystanie dla celów szkoleniowych)

 

Zasady ogólne:

Łącznie 25 godzin intensywnego szkolenia w ciągu 3,5 dnia (czwartek godz. 10 do niedziela godz. 14).

Zajęcia z ginekologiem, seksuologiem dr Ewą Baszak-Radomańską (EBR), psychoterapautką Karoliną Ochnik-Bąk (KOB) i fizjoterapeutką Aleksandrą Pytlak (AP).

W cenie kursu: lunch (czwartek – niedziela), kawa, herbata, owoce.

Program poza nauką: chwila na siłowni (proszę wziąć odpowiednie ubranie) z trenerem i edukacją nt. miednicy, oddechu, przelotnie magnetoterapia (24 min/d) a zajęcia kończymy relaksacją z psychoterapeutką.

W ramach kursu analizowane będą: wykłady online z kursu choroby sromu, potem tematyczne opisy przypadków, dyskusje, sprawdzanie utrwalonych wiadomości (test z poprzedniego dnia), kursy tematyczne (hands-on) w tym z modelką do badania miednicy.

Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w Hotelu LubHotel, który znajduje się 500 m od Ośrodka Terpa (na własny koszt).

Co najcenniejszego w medycynie mentor może przekazać swojemu uczniowi?

Uczyć trzeba wiarygodnie, a nie ma lepszej metody niż pokazanie własnego przykładu relacji z pacjentami. Najważniejsze, by młody lekarz mógł bezpośrednio przyjrzeć się pracy mentora, zobaczyć go w kontakcie z pacjentem, prowadzeniu rozmów, przeżywaniu niepowodzeń terapeutycznych. I nauczyć się dzięki temu myślenia klinicznego. Możliwości, jakie dają nam współczesna medycyna i technologie, to jedno. Ale kluczowe jest skupienie się lekarza na tym, jak najlepiej pomóc pacjentowi. To myślenie nad każdym przypadkiem, rozważenie dróg postępowania jest niezbędne dla sukcesu w leczeniu 

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz

w wywiadzie dla Gazety Wyborczej 

Untitled design (44)
Kryzys w medycynie nie polega na braku pieniędzy tylko na braku mentorów..

dr n. med. Ewa Baszak Radomańska

W Terpie jesteśmy z pacjentkami od ponad 10 lat, oferując najwyższy standard opieki w zakresie ambulatoryjnej ginekologii i położnictwa. Razem z  zespołem specjalistów, wypracowaliśmy sposób postępowania, który pozwala nam w sposób holistyczny angażować się w całościowy proces leczenia.Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.