W dobie wielu chorób i zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, pacjenci na całym świecie oczekują nowych, skutecznych, a zarazem bezpiecznych terapii. Dostęp do nowoczesnych metod terapeutycznych i leków możliwy jest dzięki badaniom klinicznym, które są niezbędnym elementem procesu dopuszczenia leku do obrotu.
Według definicji, badania kliniczne to badania prowadzone w celu odkrycia lub potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa leku, albo metody terapeutycznej. Są to ściśle określone procedury medyczne przeprowadzane przy udziale ludzi, którzy dobrowolnie zgłaszają chęć udziału i spełniają określone wymogi. Wszystkie procedury są precyzyjnie monitorowane wg. europejskich i światowych wytycznych.
Jakie korzyści odnoszą pacjenci przystępując do badania klinicznego?
Badania kliniczne stanowią wielką szansę dla pacjentów. Często są jedyną szansą na dostęp do leku mogącego zapewnić poprawę stanu zdrowia. Pacjenci uczestniczący w badaniach klinicznych bezpłatnie korzystają z najnowocześniejszych terapii oraz opieki medycznej o podwyższonym standardzie i bezpłatnych badań przesiewowych, które często pozwalają na wczesną diagnozę innych niebezpiecznych schorzeń.
Badania kliniczne pozwalają tworzyć przyszłość medycyny
Udział w badaniach klinicznych przyczynia się do rozwoju medycyny i pozwala znaleźć lepsze metody leczenia schorzeń, dla których obecne rozwiązania nie są wystarczająco skuteczne. Badania kliniczne dają naukowcom możliwość zdobycia unikatowej wiedzy i doświadczenia w danej dziedzinie medycyny poprzez dostęp do nowych terapii z dodatkowymi korzyściami dla pacjentów objętych szczególna opieką podczas przeprowadzonych BK.
Niezależnie od motywacji, decydując się na dołączenie do badania klinicznego można pomóc nie tylko sobie, ale także przyszłym pokoleniom prowadzić zdrowsze życie oraz skuteczniejszą walkę z chorobami, które dziś stanowią dla nas zagrożenie.
Jeżeli jesteś zainteresowana udziałami w badaniu klinicznym prowadzonym w Ośrodku Terpa – skontaktuj się z nami:
📞 501 018 138
📧 osrodek@terpa.eu
Aktualnie prowadzimy rekrutacje pacjentek z wulwodynią.
Autor: mgr Marta Nowosad